PROFIL FIRMY KONTAKT REFERENCE LEKTORSKÝ TÝM GDPR


Fluktuace a odchody

Hlavní stránka »  BLOG »  Fluktuace a odchody

Příspěvky a prezentace přednesené na konferencích a manažerských snídaních na téma hodnocení zaměstnanců:

My máme fluktuaci na úrovni 5%. Sledujeme ji bedlivě a nenašli jsme žádné pojítko, které by řeklo, ?tady je systémový problém?. Vždycky je nějaký pochopitelný důvod, proč ten či onen člověk od nás odchází Z. Šíma, Manager HR, Procter & Gamble ? Rakona s.r.o.

… výrobní závody jsou mezi 10–15%, výzkum, vývoj, podpora prodeje je 5% a call centrum je momentálně 20–30% J. Sošková, Country HR Leader, Honeywell spol.s.r.o

U dělnických pozic jsme byli na 15%, ale je to kompletní – i ti, co jsme je vyhodili ? THP mezi 6–8% ? D. Urbanec, Manager HR, Faurecia Exhaust Systems, s.r.o.

Fluktuace dělnických profesí nám teď klesla na 8% a u THP máme fluktuaci na 3% V. Michnová, Vedoucí personalistiky a mezd, L I N E T spol. s r.o.

Pro nabídku o 20% vyššího platu jsou ochotni zaměstnanci měnit místo. Pod tuto hranici to pro ně není zajímavé, protože většinou je to spojeno s tím, že musí někam dojíždět nebo mají jiné náklady s tím spojené D. Urbanec, Manager HR, Faurecia Exhaust Systems, s.r.o.

Nám se velmi osvědčilo – přesto že víme, že dělníka nemotivujeme jiným způsobem než penězi – dbát na komunikaci? aby věděl, že my o něj máme zájem a je pro nás partenrem V. Michnová, Vedoucí personalistiky a mezd, L I N E T spol. s r.o.